www.dstfootbag.strzelin.pl

Klub

O klubie

Przygoda z footbagiem zaczęła się jesienią 2002 roku od kopania małego woreczka na boisku szkolnym. Była to "zośka", czyli gra, którą pamiętają jeszcze nasi dziadkowie. Gra, w której najważniejsze było, aby "zośka" jak najdłużej utrzymywała się w powietrzu sprawiała nam dużo frajdy.
Pojęcie footbag było jeszcze nam obce...

Niewiele później dowiedzieliśmy się o profesjonalnej odmianie tej gry, czyli footbag freestyle. Filmy w Internecie tych, który profesjonalnie zajmowali się tym sportem, zrobiły na nas ogromne wrażenie. Nie wierzyliśmy, że można wykonać takie ewolucje z małą "zośką". Wtedy postanowiliśmy sami spróbować.

14 grudnia 2002 roku pojechaliśmy na nasze pierwsze zawody pod nazwą Zocha Jam do Wrocławia. To, co zobaczyliśmy tam przerosło nasze oczekiwania. Triki wykonywane przez zawodników, którzy tworzyli ten sport w naszym kraju, potęgowały w nas chęć uczenia się podstawowych trików footbag freestyle. Stało się to dla nas motorem napędowym i postanowiliśmy rozpocząć treningi w Strzelinie.

W styczniu 2003 roku powstał DST Footbag Club Strzelin, którego założycielami są Michał Ostrowski, Tomasz Ostrowski i Rafał Kaleta.

Scena footbagu w Polsce rozwijała się a my zdobywaliśmy cenne doświadczenie. Pod koniec 2003 roku nasz klub zrzeszał dziesięciu członków.

W 2006 roku założyliśmy Strzelińskie Stowarzyszenie Footbagu. Jest to organizacja non profit, która popiera, propaguje oraz prowadzi wszelkie działania związane ze sportem Footbag w naszym kraju. SSF to aktualnie największe stowarzyszenie w Polsce zrzeszające sympatyków Footbagu.

Codzienny oraz wytrwały trening każdego dnia przynosi nam efekty w postaci sukcesów sportowych. Obecnie nasz klub gromadzi zawodników i zawodniczki, którzy są Mistrzami Świata, Mistrzami Europy i Mistrzami Polski! Jeżdżąc na zawody, które rozgrywane są na całym świecie zawsze walczymy o najwyższe miejsca oraz reprezentujemy nasze miasto Strzelin.


Wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z footbagiem zapraszamy do kontaktu z nami: dstfootbag@gmail.com                                 
Wyskocz
z codzienności!

Strzelińskie Stowarzyszenie Footbagu
DST Footbag Club Strzelin realizuje projekt polegający na propagowaniu sportu footbag w całym kraju.
Młodzi, kreatywni, chętni do współpracy - czas wolny wykorzystujemy na realizację naszych pasji i zachęcanie młodzieży do aktywnej formy spędzania czasu wolnego...

czytaj więcej....
Poznaj
DST Footbag Club Strzelin

DST Footbag Club Strzelin to największy klub zrzeszający sympatyków footbagu w Polsce. Strzelińscy zawodnicy to Mistrzowie Świata i wielokrotni Mistrzowie Polski.
Zapraszamy do zapoznania się z historią klubu oraz działalnością Strzelińskiego Stowarzyszenia Footbagu...

czytaj więcej....
Zapoznaj się
z historią naszego klubu

"14 grudnia 2002 roku pojechaliśmy na nasze pierwsze zawody pod nazwą Zocha Jam do Wrocławia.
To, co zobaczyliśmy tam przerosło nasze oczekiwania. Triki wykonywane przez zawodników, którzy tworzyli ten sport w naszym kraju, potęgowały w nas chęć spróbowania własnych sił..."

czytaj więcej...
Sprawdź
galerię zdjęć i video

Zapraszamy do obejrzenia efektów pracy strzelińskiego klubu...

Wszytkie ważne informacje dla prasy i mediów.

czytaj więcej....
Gdzie nas spotkać?

Hala sportowa przy Gimnazjum nr 2 w Strzelinie
Treningi odbywają się codziennie w godzinach 15-18.

czytaj więcej....
Kontakt z klubem

dstfootbag@gmail.com
tel. 886 079 069
gg: 3535807

formularz kontaktu....