www.dstfootbag.strzelin.pl


Footbag

Footbag freestyle - profesjonalna gra w "zośkę"

"Zośka" to gra, która została wymyślona przez naszych dziadków. Polegała ona na odbijaniu małej, ołowianej kuleczki z piórkiem przez osoby stojące obok siebie. Footbag to nowy sport polegający na odbijaniu, łapaniu na stopę i inne części ciała małego woreczka (inne spotykane nazwy: "zośka", "bag", "hacky sack"). Gra w footbag freestyle (ang. styl wolny) polega na wykonywaniu najróżniejszych ewolucji (trików) wykorzystując do tego mały woreczek (footbag) oraz własne ciało.


Footbag freestyle jest najbardziej popularną i najlepiej rozwijającą się formą gry. Można go uprawiać praktycznie wszędzie i o każdej porze roku. Potrzebna jest do tego jedynie małą piłeczka, czyli "zośka" oraz niewielka przestrzeń - około 3 metrów kwadratowych wolnego miejsca z nawierzchnią, na której nie będzie ślizgać się obuwie.

Freestyle jest dyscypliną, która polega na wykonywaniu trików pomiędzy przyjęciami i odbiciami footbaga ("zośki") oraz łączeniu ich ze sobą tak, aby stworzyć płynną grę. Trikiem jest sztuczka wykonana przez zawodnika, którą można wykonać używając do tego własnego ciała. Wszystkie triki można wykonać prawą lub lewą nogą oraz powtarzać je w dowolnej kolejności i połączeniach.


                                 
Wyskocz
z codzienności!

Strzelińskie Stowarzyszenie Footbagu
DST Footbag Club Strzelin realizuje projekt polegający na propagowaniu sportu footbag w całym kraju.
Młodzi, kreatywni, chętni do współpracy - czas wolny wykorzystujemy na realizację naszych pasji i zachęcanie młodzieży do aktywnej formy spędzania czasu wolnego...

czytaj więcej....
Poznaj
DST Footbag Club Strzelin

DST Footbag Club Strzelin to największy klub zrzeszający sympatyków footbagu w Polsce. Strzelińscy zawodnicy to Mistrzowie Świata i wielokrotni Mistrzowie Polski.
Zapraszamy do zapoznania się z historią klubu oraz działalnością Strzelińskiego Stowarzyszenia Footbagu...

czytaj więcej....
Zapoznaj się
z historią naszego klubu

"14 grudnia 2002 roku pojechaliśmy na nasze pierwsze zawody pod nazwą Zocha Jam do Wrocławia.
To, co zobaczyliśmy tam przerosło nasze oczekiwania. Triki wykonywane przez zawodników, którzy tworzyli ten sport w naszym kraju, potęgowały w nas chęć spróbowania własnych sił..."

czytaj więcej...
Sprawdź
galerię zdjęć i video

Zapraszamy do obejrzenia efektów pracy strzelińskiego klubu...

Wszytkie ważne informacje dla prasy i mediów.

czytaj więcej....
Gdzie nas spotkać?

Hala sportowa przy Gimnazjum nr 2 w Strzelinie
Treningi odbywają się codziennie w godzinach 15-18.

czytaj więcej....
Kontakt z klubem

dstfootbag@gmail.com
tel. 886 079 069
gg: 3535807

formularz kontaktu....